2 Temmuz 2013 Salı

2013 YAZ TATİLİ #2

Karadeniz gezintisinden sonra kuzenimin düğün merasimi için Ankara yollarına koyulmuştuk.Ayrılmak çok zor oldu Trabzon'dan.Ayaklarım geri geri gitti desem yeri.Keşke keşke!..bi kaç gün daha kalabilseydik.


Ankara'ya ayak basar basmaz ilk işimiz burada da bir araba kiralamak oldu.Ufak bir tavsiyede bulunacağım bu noktada bizim gibi nasıl olsa orada herhangi bir rent a car'dan kiralarım diye düşünüp,ertelemeyin.Sadece bir araba bulabilmek içn 7 -8 acenta gezdik,ahh Ankara sıcağında çekilecek çile değildi :) Önceden tüm halledilmesi gereken hususları halletmeli tatil konusunda,heleki vasıtasız çanta valizle sıcakta kıpırdamak mümkün olmuyor.

Trabzon'da Forum'a, Ankara'da Ankamall'a gitmedim dememek için tatil boyunca mutlaka bi avm ziyareti yaptım :) Ankara'ya ilk gelişim değil elbet her sene aynı dönemlerde ziyaret eder olduk,hatta haftasonu kaçış postumdan hatırlarsınız.Yine de geip görmeye değer birçok yer oluyor.


Günü hızlı yaşamaya devam edip kuzenimin düğün merasimine katılıp,güzel bir düğünün ardından halamın balkonunda püfür püfür iki lafın belini kırmak hoştu.Akşamları hafif serin gündüzleri ise sıcak Ankara'nın havasına ama alışamadım gitti.En güzel yanı ise İstanbul'daki gibi nem olmayışı..

Ev halkını evde bırakıp dolaşmaya çıktık bi gün,dünya çok küçük dedikleri bu olsa gerek.Bomboş bir geniş yol düşünün,kaldırımın bir tarafında yürüyen ben ve yolun diğer tarafından geçen bir pusetli hanım... :) Hafif tebessüm ederek,elleriyle bişeyler anlatmaya çalışır gibi,gözleri tam gözlerimde..Algılayamadım,bana mı bunlar ama tanımıyorum ki..Durdum durdum,yolun karşı kaldırımına seslendim! 'Birine mi benzettiniz?'
 Ben öyle sorunca biraz duraksadı,çokda aceleciydi yürüyüşü,bir yerlere yetişir gibi..
Herhalde  beni birine benzetti,sonrada ben o kişi olmadığımı anlayınca.. diye düşündüm.Ahh lütfen benimle bır gun karşılaşırsanız,yolumu kesmekten kendinizi alıkoymayın :)
İnstagramdan takipleştiğimiz, yemek bloğu sahibesi .yesilsalata nın ta kendisiymiş.Tabii bunu daha sonrasında eve dönünce yüzümde alık bir gülümseme ile ig'de anladım :)
Bu da bir Ankara anısı oldu ;)

 Bir kaç günün ardında Armutlu Tatil Köyünde yerimizi almıştık.Burayla ilgili çok merak edilenler şeyler oldu ig'de,daha önce gitmeyenler için biraz bahsedebilirim.Olanaklar muhafazakar kesim için oldukça güzel.Bayanlar için düzenlenmiş ücretsiz bir plaj ve açık ve kapalı olmak üzere yine bayan havuzları mevcut aqualı.Bunlarada cüzii bi ücret karşılığında girebiliyorsunuz.Köyde daireler m2 büyüklüğüne göre fiyatlandırılmış,kaç kişi kalacak iseniz ihtiyacınıza uygun daire rezerve ediyorsunuz kalacağınız gün kadar.İstanbul'a yakın olmasından dolayı,artık Ankara'dan sonra bir daha yol eziyeti olmasın istemedim.Son günlerimizi geçirmek için tercih ettim.


Dairelerde mutfak ve mutfak eşyaları mevcut,kendiniz pişirip taşırabilirsiniz.Yada köyün meydanındaki büfe ve fast-food yemeklerden faydalanabilirsiniz.Ben memnun kaldım mı evet.Daha öncede kaldığım için nasıl bir yer olduğunu biliyordum.Çok lüks meraklısıda değilim zaten,kafamı dinledim yettide arttı,yaralarıma merhem oldu :)
Üstteki kareler plajdan..Bu kare ise açık bayanlar havuzundan.Havuz yeteri büyüklükte,sanırım sezonun erken vakitlerinde gitmiş olmanında keyfini çıkardık.Aşırı bi yoğunluk yoktu,deniz çok berraktı,daha önceki senelerde yosunlar vardı hatırlıyorum..
Havuzun bir tarafı dağa yamaç,diğer tarafıda bayanlar plajına cephe,üstü açık kısacası denizde de havuzda da şezlong ve şemsiye için ek ücret yok.Bir kaç günlük gidelebilir bir yer ama daha fazla değil..


Trabzon'da özellikle tereyağları lüp lüp götürünce burada kendimi kampa aldım.Günde 2 saat yüzme,yaklaşık 1 saatte yürüyüşle çok şükür toparladım tatil kilolarını.Şuan için gittiğim kilodayım :) Kendimiz pişirdik yemeğimizide,köyün marketinde ne ararsanız var zaten,kendi evimizdeymiş gibi rahat dolaşmayı sevdim.Arkadaki sahil boyu serbest kullanıma açık gündüzleri,isteyen istediği gibi girebiliyor denize,çakıl taşları serilmiş.Daha gerisi ise yalnızca bayanlara ait bir plaj,yer yer kum yer yer çakıl...
 Her güzel şey gibi tatilde bitmeye yüz tutunca İstanbul'a dönüş başladı..
Malum işler hanımları bekler,valiz boşaltmaca,çamaşır yıkamaca,ütüde sıcakta cabası,ev temizliği ise hiç olduğu gibi kalmaz :)


 Hızlı bir şekilde işleri halledince dönüşümün 2.günü bruncha misafir kabul ettim.Tatil modundan hızlı çıktım iyi oldu :)


Son günlerim bereketli geçti,gezdik dolaştık,piknik arsızı olduk,her gün pikniğe kaçtık,gündüz pikniği,akşam pikniği...
 Artık masabaşında işlerle alık alık bakışıyoruz :) 
Şimdilerde ise Ramazan-ı Şerifin heyecanı sardı,her günümüz dolu dolu,bereketli,hayırlarla dolu,aynı taddaki heyecanlarla geçsin inşallah...

SELAMETLE
4 yorum:

 1. ooo maşallah tatil dönüşü hemen misafirde ağırlamışsınız ne güzel armutlu tatil köyüne bende gitmeyi çok istedim kısmet olmadı.

  YanıtlaSil
 2. Yaaa ben daha deniz sezonunu açamadım:( Ramazandan sonraya kaldık artık... Bigideyim 5 saat çıkmıcam denizden:)

  YanıtlaSil
 3. kalpli tabaklarınız çok güzeller nereden aldığınızı öğrenebilir miyim acaba :))

  YanıtlaSil
 4. Süper bir yazı, gezi notu olmuş. Oldukça güzel bir tatil yapmışsınız tebrikler.

  YanıtlaSil